{ scrollbar-face-color: black; scrollbar-shadow-color: gray; scrollbar-highlight-color: gray; scrollbar-3dlight-color: black; scrollbar-darkshadow-color: black; scrollbar-track-color: black; scrollbar-arrow-color: #75687d;}

Hemli się wcale nie obija. Co prawda ostatnimi czasy nastał jakiś czas ogórkowy, obfitujący za to w plany, dzięki którym od paru dni uśmiecham się do przypadkowych ludzi na ulicy... A wzrost aktywności już wkrótce ;)

Tymczasem poniżej parę dziwolągów, które powstały w ramach nauki do kolokwium z bułgarskiego. Kto by pomyślał, że ten język tak inspiruje? ;))
Jeżeli ktoś nie potrafi sobie wyobrazić Morskiego Oka bez Mięguszowieckich, czy tam Mnicha, to proszę - tak by wyglądało.Miejsca chyba nie muszę przedstawiać. Swoją drogą, gdybyśmy w Polsce mieli jeszcze jeden staw pokroju Wielkiego Stawu, Słowacy załamaliby ręce... ;)

Wciąga? ;)

Nieco odchudzony Kościelec.

I na koniec mój faworyt:Co by było, gdyby Giewont znajdował się nad jakimś stawem? Wchodziłoby na niego 2x więcej kebabów ;)Eddie Vedder-Hard SunName:

Komentarze:

15.04.2012, 10:43 :: 114.248.169.104
uxjvrVHJxCzRdh
Będę ja miała jutro Powrf3t do EDENU.Spłynę jak ten ZIELONY zajączek.Na omłoty we wrześniu.A tymczasem: hjsiorytka na literę wielką K, czyli: Karmazynowa kurka.Za siedmioma gf3rami, za siedmioma lasami w małej chatce żyła sobie karmazynowa kurka. Mieszkała razem z gąską, kotem i psem.Gąska większość dnia spędzała na plotkach, bez końca rozmawiając z sąsiadami. Kot był prf3żny – wciąż czyścił sobie futerko, gładził wąsiki i polerował pazurki. Pies był bardzo leniwy i całe dnie przesypiał na werandzie.Kurka sama wykonywała wszystkie prace – gotowała, sprzątała i wynosiła śmieci. Kosiła trawę, grabiła liście i robiła zakupy.Pewnego dnia w drodze na rynek karmazynowa kurka znalazła kilka ziaren pszenicy. Schowała je do kieszeni, a po powrocie do domu spytała przyjacif3ł:- Kto zasadzi te ziarenka pszenicy?- Nie ja – odpowiedziała gąska.- Nie ja – odpowiedział kot.- Nie ja – odpowiedział pies.- W takim razie zasadzę je sama – odpowiedziała kurka. I tak też zrobiła.Przez całe lato troszczyła się o zasadzone ziarenka. Dbała o to, aby miały wystarczająco dużo wody i ostrożnie pieliła chwasty. Kiedy pszenica urosła i przyszedł czas na żniwa, karmazynowa kurka spytała swoich przyjacif3ł:- Kto mi pomoże wymłf3cić zboże?- Nie ja – odpowiedziała gąska.- Nie ja – odpowiedział kot.- Nie ja – odpowiedział pies.- W takim razie zetnę i wymłf3cę je sama – odparła kurka. I tak też zrobiła.Kiedy pszenica była już wymłf3cona, karmazynowa kurka załadowała ziarna na taczkę i powiedziała:- Pszenicę trzeba zmielić na mąkę. Kto mi pomoże zawieść ją do młyna?- Nie ja – odpowiedziała gąska.- Nie ja – odpowiedział kot.- Nie ja – odpowiedział pies.- W takim razie zawiozę ją sama – odpowiedziała kurka. I tak też zrobiła.Młynarz zmielił ziarna pszenicy na mąkę i napełnił nią worek. Kurtka sama zawiozła worek na taczkach do domu.Kilka tygodni pf3źniej karmazynowa kurka obudziała się z samego ranka i powiedziała:- Dziś jest idealny dzień na pieczenie chleba. Kto mi pomoże?- Nie ja – odpowiedziała gąska.- Nie ja – odpowiedział kot.- Nie ja – odpowiedział pies.- W takim razie sama upiekę chleb – odparła kurka i tak też zrobiła.Zmieszała mąkę z mlekiem, jajkami, masłem i solą. Ugniotła ciasto i ulepiła z niego kształtny bochenek. Następnie włożyła bochenek do pieca i pilnowała, aby się nie przypalił. Wkrf3tce aromat pieczonego chleba roznif3sł się po okolicy.Gąska przerwała plotki, kot przestał czyścić futerko, a pies się obudził. Przyjaciele czym prędzej przybiegli do kuchni.Karmazynowa kurka wyjęła chleb z pieca i spytała:- Kto mi pomoże zjeść ten chlebek?- Ja – odpowiedziała gąska.- Ja – odpowiedział kot.- Ja – odpowiedział pies.- Naprawdę? – odparła kurka. – A kto zasadził ziarenka pszenicy i się nimi opiekował? Kto ściął i wymłf3cił kłosy? Kto zawif3zł pszenicę do młyna? Kto upiekł chleb? Ja! I teraz ja go zjem.I tak też zrobiła :)Jackie Silberg: “Nauka czytania przez zabawę”

15.03.2012, 20:39 :: 91.203.16.117
hezotart
fajne manipulacje :)