Viel Gluck
19.11.2010 :: 20:40 | Link | Komentuj (2)

Mój przekawowany umysł woła o pomoc. Powoli odzyskuję jasność umysłu, dlatego postanowiłam pochwalić się swoim awansem.

Mianowicie : awansowałam na wprawdzie diabelskiego narciarza!


Epicko. Poproszę o kupę śniegu!
Narty!
06.03.2010 :: 17:09 | Link | Komentuj (0)
Po dzisiejszej wyprawie naszła mnie myśl, ażeby coś tu naskrobać. A co więcej - podzielić się dobrymi wrażeniami, których nigdy za wiele :)
Dzisiaj będzie więc na temat narciarski, a konkretnie krótkie omówienie sezonu '10 ( który się oczywiście jeszcze nie skończył ^^ ).

A więc :
Sezon w tym roku niestety nie należy do najobfitszych w śnieg oraz do najdłuższych. Do rozkręcenia większości wyciągów w Szczyrku trzeba było czekać aż do połowy stycznia! Inwestycja w armatki wskazana - właściciele najprawdopodobniej udają, że tego nie widzą :)

Więc, poza sylwestrową Golgotą wyposażoną w mokry śnieg ( nie narzekam, jeździło się przyzwoicie ), szusowanie zaczęło się od Hali Pośredniej. Nie wystraszyły nas wtedy okropne mrozy - w słońcu było całkiem przyjemnie :)


No, to zaczynamy :) Trasa namber 9, początek.


Również trasa numer 9 - ten najlepszy fragment ^^


Te najładniejsze zakątki :) Tutaj - "tajemnicze przejście" pomiędzy trasami ;)


No, to jedziemy dalej : kontynuacja trasy numer 9, dodatkowo z widoczkiem :)


A oto mała zabawa w chowanego ;P Nie do końca udana ^^Dla odmiany 8 - trasa wjeżdżania w dzieciaki i świeżych narciarzy ;P Niestety - jedyna droga na Golgotę z Pośredniego :)


To by było na tyle z tamtego dnia. Czas więc na zmierzenie się z dniem dzisiejszym. Wyprawa była z nadzieją na ujrzenie w miarę dobrych warunków - podobno jeszcze dało się jeździć, słyszeliśmy, a nie chcieliśmy kończyć sezonu tak wcześnie!:)
W drodze towarzyszył nam tylko niewinny śnieg - w znikomych ilościach. Prawdziwym zaskoczeniem był wjazd do Szczyrku - ośnieżonego Szczyrku :)
Co więcej, ludzi nie było za wiele, a warunki zaskakujące :) I w końcu w tym roku udało się wyjechać na Małe Skrzyczne - co prawda nie było za dużo widać ( skromnie liczyliśmy na powtórkę z zeszłego roku, a mianowicie Tatry ), ale zjeżdżało się przyjemnie, poza tym mam sentyment do tej trasy :)

Oto parę zdjęć ze szczytu :

Tam właśnie miały nam się ukazać Tatry ;) Za parę lat choinki całkowicie zarosną i punkt widokowy zamieni się w lasek :)

A oto droga, którą przemierzaliśmy parę miesięcy wcześniej. No, może więcej niż parę ;), w drodze na Malinowską Skałkę. Miło było zobaczyć ją i zimą ;)


A teraz nieco niżej :

Trasa czerwona, numer 7 do Suchego. A konkretnie chwila, w której przez chmury przebiło się słońce ;)To na tyle z narciarskich zdjęć. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie będzie mi dane ich trochę porobić ;)


Szablon wykonała Effy, pobrano z szablony.blogowicz.info
Wspierane przez: Blog & dodatki na bloga.
Grafika: sxc.hu